Czy to najlepsza książka z serii o Wiedźminie

Wieża jaskółki to kolejna część wiedźmińskiego cyklu. Przez wielu uważana jest za najlepszy tom z całej serii. Dlaczego? Bo Andrzej Sapkowski prezentuje w nim świetnie zbalansowaną historię, która opiera się na wzruszeniach, śmiechu, ale i walce z uprzedzeniami. To uniwersalna fabuła, która porusza wątki istotne również we współczesnym świecie. Co warto wiedzieć na temat Wieży jaskółki? I jak poprawnie czytać wiedźmińską sagę?

Klimat opowieści

Fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego nie będą zawiedzeni, gdy sięgną po Wieżę jaskółki. To kolejne potwierdzenie tego, że polski autor pisać potrafi i z każdą kolejną książką robi to coraz lepiej. O tym może świadczyć i to, że sama saga wiedźmińska doskonale sprzedaje się nie tylko w granicach naszego kraju, ale i w innych państwach europejskich. Natomiast Andrzej Sapkowski uważany jest przez wielu krytyków za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy z gatunku fantasy.

Sprawdzona marka

Saga wiedźmińska to sprawdzona marka, która zapewni odbiorcom nie tylko doskonale opowiedzianą historię, ale też i ciekawych oraz złożonych bohaterów. To właśnie dla nich wielu z nas śledzi tę serię. Nie sposób nie zżyć się z wybranymi postaciami, szczególnie gdy przygody Geralta z Rivii śledzimy od jego początków, czyli pierwszych zbiorów opowiadań z lat dziewięćdziesiątych. Jeśli jednak jak dotąd nie mieliśmy do czynienia z żadną z historii umiejscowionych w tym uniwersum, Wieżę jaskółki powinniśmy zostawić sobie na później. Jakie książki więc wybrać najpierw? Przede wszystkim dwa zbiory opowiadań, które wprowadzą nas do tego świata.

Wieża jaskółki to kolejna część sagi wiedźmińskiej autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która:

– przedstawia dalsze przygody pierwszoplanowych i drugoplanowych bohaterów,

– zabiera nas do zupełnie nowych lokacji i przestrzeni,

– przyciąga niesamowicie rozbudowanym uniwersum,

– wywołuje emocje, dzięki świetnie poprowadzonym wątkom,

– skupia się na wielu uniwersalnych tematach.