Wieża Jaskółki, czyli Geralt z Rivii powraca

“Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.”, czyli mistrz fantasy, Andrzej Sapkowski zaprasza czytelników do przeżywania kolejnych przygód z wiedźminem z Rivii. Jest klimatycznie, mrocznie, trochę brutalnie i bardzo wciągająco. 

Andrzej Sapkowski to wręcz arcymistrz gatunku fantasy a jego wiedźmińska saga jest znana i uwielbiana przez czytelników na całym świecie. “Wieża Jaskółki” to już przedostanie spotkanie z Geraltem z Rivii, wiedźminem, który nie ma sobie równych zarówno w walce z potworami jak i pakowaniu się w tarapaty.

 Wiedźmin i kłopoty to nierozłączna para.

Jesienne Ekwinokcjum nadchodzi, a wraz z nim nowe problemy Geralta i jego kompanii. Dziki Gon, który pojawia się na niebie, nie zwiastuje niczego dobrego. Trudne charaktery Yennefer i wiedźmina, ponownie dają o sobie znać. Najwięcej uwagi jednak, Sapkowski poświęcił w tej części Ciri, która próbuje dojść do siebie w pustelni i poprzez retrospekcję, opowiada swoją historię.

Sporo miejsca w “Wieży Jaskółki” zajmuje polityka, nic w tym dziwnego, gdyż ma ona niemały wpływ na losy bohaterów. Autor przedstawia nam również historię Koviru, który wraz z Redanią próbuje walczyć o wpływy, w szalejącym w wiedźmińskim świecie, konflikcie.

Tor Zireael – Wieża jaskółki książka

 W “Wieży Jaskółki” wydarzenia nabierają tempa. Drogi bohaterów zaczynają się krzyżować a wątki z poprzednich części splatają się w całość. Fantastycznie wykreowany świat, nietuzinkowe postacie, zaskakująca fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji, nieoczekiwane zakończenie, to wszystko tworzy wspaniałą powieść, od której ciężko się oderwać. Nie wolno zapominać o poczuciu humoru, trochę czarnym, trochę absurdalnym ale na pewno mistrzowskim, które jest znakiem rozpoznawczym sagi o wiedźminie.

O autorze

Andrzej Sapkowski to niekwestionowany mistrz fantasy, znany na całym świecie. Swoją sławę zawdzięcza epickiej sadze o wiedźminie, która została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a na jej podstawie powstała bestsellerowa gra oraz serial na platformie Netflix. Autor “Wieży Jaskółki”, jest laureatem wielu nagród literackich, polskich i zagranicznych, a w 2012 został uhonorowany srebrnym medalem Gloria Artis.